Výzva a upozornenie návštevníkov

Stránka jwfakty.sk už presiahla počet 2 500 návštev. Od mnohých návštevníkov prišli pozitívne ohlasy. Väčšina pisateľov oceňuje obsah, odborný rozmer a hlavne neútočný štýl, ktorý sa snažíme v článkoch udržať.

V budúcnosti plánujeme rozobrať viacero tém, ktoré si však vyžadujú veľa času, odbornej literatúry a konzultácií s odborníkmi. Touto cestou by sme chceli požiadať každého návštevníka o návrhy tém, ktoré by ste túžili, aby boli v budúcnosti na stránke publikované. Rovnako apelujeme na všetkých, ktorí majú záujem publikovať svoju skúsenosť, alebo majú otázky ohľadom nejakej témy, aby pokojne písali. Vyzývame tiež všetkých, ktorí disponujú informáciami, ktoré by mohli byť pre Jehovových svedkov na Slovensku a Česku užitočné, aby nás kontaktovali. Anonymitu garantujeme. Tím JWfakty je vďačný za každú spätnú väzbu.

Spoločnosť Strážna veža na čele s vedúcim zborom aktívne varujú pred podobnými aktivitami, aké sa realizujú na stránke jwfakty.sk. Tie sú prezentované výlučne len v negatívnom svetle. V organizácii Jehovových svedkov neexistuje legitímna opozícia a kritika. Akékoľvek pokusy o nápravu „zdola“ sú totalitne potláčané staršími a cestujúcimi dozorcami na čele s odbočkou. Aj touto cestou by sme tých z vás, ktorí navštevujú túto stránku, informovali, že odbočka Jehovových svedkov veľmi negatívne reagovala na vznik stránky a rozpútala „hon na čarodejnice“, teda na autorov stránky. Zo skúseností z Českej republiky vieme, že vedenie odbočky nemá problém sa vyhrážať bývalým členom a zastrašovať ich len aby umlčala autorov. K takýmto praktikám sa utiekajú len tí, ktorí majú čo skrývať a majú mať z čoho strach. Svedkovia sa radi vyhrážajú súdnymi procesmi. Sami však v tejto oblasti v posledných rokoch nemajú moc úspech. Žiadne náboženstvo nie je imúnne voči kritike a slovenská legislatíva umožňuje a garantuje právo na vlastný kritický názor. Na stránke jwfakty.sk nehanobíme žiadne náboženstvo. Poukazovanie na nekonzistentnosť nejakého tvrdenia či nelogickosť učenia nemožno považovať za hanobenie náboženstva. Našim cieľom nie je hanobenie ani prekrúcanie faktov vo vlastný prospech. Každý človek má právo na vlastný názor a skúsenosť a nikto mu ich nemôže odopierať. Ak bude v budúcnosti niekto neadekvátne túto stránku či jej autorov akoukoľvek cestou zastrašovať, vyhrážať sa im alebo nejakým iným spôsobom škodiť vrátane členov odbočky, ktorí sa o túto stránku zaujímajú a sami ju navštevujú, budú podniknuté právne opatrenia vrátane celoslovenskej medializácie.

Tím JWfakty

obrázok prevzatý z https://www.google.com/search?q=v%C3%BDkri%C4%8Dn%C3%ADk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXuPTiuZDgAhXQEVAKHQn_D9oQ_AUIDigB&biw=1600&bih=786#imgrc=nT624j-ubK553M:

Tento článok bol publikovaný v kategórii: Nezaradené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *