Viac sexuálnych obetí u Jehovových svedkov ako v Katolíckej cirkvi. Svedectvo kňaza o sexuálnom zneužívaní detí v Austrálii

V roku 2018 uverejnil slovenský Denník N článok s názvom Bývalý kňaz, ktorý pracoval na štúdii o zneužívaní v Austrálii: S niektorými násilníkmi som študoval v seminári. 

Zaujímavou informáciou bola zmienka o Jehovových svedkoch, ktorá potvrdzuje fakty o sexuálnych škandáloch v náboženstve Jehovových svedkov, o ktorých informujeme čitateľov na našej stránke. Uvádzame konkrétny citát z článku:

“Podľa čísel Austrálskej kráľovskej komisie bolo zneužívanie v prepočte na počet ľudí častejšie v komunite Svedkov Jehovových než medzi katolíkmi. Bolo to preto, že sa zneužívanie v rodinách krylo, aby sa ochránila reputácia celej organizácie. Nesprávne a úplne doslovne interpretovali časť Deuteronómia, v ktorom sa píše, že ak chceme niekoho sankcionovať za to, že spáchal zlý skutok, musia ho pri tom vidieť dvaja svedkovia. A keďže zneužívanie detí sa zvyčajne nedeje pred svedkami, nikdy za to nikoho neodsúdili. Treba však povedať, že sexuálne zneužívanie detí v rodinách je oveľa väčší problém než ich zneužívanie v inštitúciách, akými sú napríklad cirkvi.”

Ide o ojedinelú zmienku v slovenských médiach na adresu Jehovových svedkov, ktorých viac spomínajú s konvenčnejšími témami ako je odmietanie transfúzie krvi, zvestovanie a posledne v súvislosti so zákazom v Rusku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Post comment