Nahí svedkovia uniesli susedov z obavy pred Armagedonom!

Viacero zahraničných denníkov upozornilo v septembri tohto roku na kuriózny prípad, ktorý sa odohral v Kanade. Skupina svedkov Jehovových v presvedčení, že prišiel Armagedon, nasadla „nahá” do auta, uniesla susedov, spôsobila dopravnú kolíziu a vzoprela sa polícii.

Celý incident sa odohral ešte v novembri minulého roku (2017). Matka, Jehovova svedkyňa so svojimi dvoma dcérami navštívili svojho synovca (27) s manželkou (30) 2. novembra v Leduce v štáte Alberta. Počas týchto dní z bližšie nešpecifikovaných príčin nadobudli presvedčenie, že koniec pravidelne predpovedaný ich náboženstvom práve prišiel. Podľa ich svedectva mal nastať 6.11.2017.

Ako uvádzajú súdne dokumenty a svedectvo polície, 4 z 5 svedkov boli v aute úplne nahí napriek vonkajším mrazom (niekoľko centimetrov snehu) a teplote – 10C. Dôvodom bolo bezprostredne hroziace nebezpečenstvo. Oblečená bola jedine matka dvoch dcér. Bizarnou časťou príbehu je aj únos susedov, otca s dcérou a jej šesťtýždňovým dieťaťom. Podľa svedectva susedov neboli svedkovia ,,plne pri zmysloch“. Matku s dieťaťom usadili na zadné sedadlá, zatiaľ čo muž skončil v kufri auta. Susedia a neskôr polícia dosvedčili, že svedkovia počas „šialenej“ jazdy spievali meno Jehova a nútili k tomu aj susedov. Keď biele BMW SUV na chvíľu spomalilo, mužovi sa podarilo z kufra dostať a neskôr aj jeho dcére. Dieťaťu sa nič nestalo.

Po následnej kolízii, ktorá bola výsledkom nezodpovednej jazdy matky s nákladným oproti idúcim vozidlom prišla na miesto incidentu polícia. Policajti tvrdili, že skupina nahých svedkov sa v aute ,,zabarikádovala“, odmietla vozidlo opustiť, spievala meno Jehova a vnímala policajtov ako démonov či „príšery, ktoré ich prišli zabiť.“ Svedkovia sa vzpierali policajtom, ktorí sa usilovali incident vyriešiť bez použitia smrteľných prostriedkov. Napriek tomu sa však násiliu nevyhli.

Manžel svedkyne, ktorá šoférovala, ktorý sa incidentu nezúčastnil, povedal, že príčinou malo byť náhodné vypitie psychadelického čaju. Súdne dokumenty, ku ktorým mala prístup The Canadian Press však tento fakt nepotvrdili. Dokumenty sa zmieňujú o silnom náboženskom zápale a presvedčení o blízkom konci sveta. Matka bola popri ilegálnom únose obvinená aj z nebezpečnej jazdy. Ďalšie osoby budú odsúdené dnes, 20.12.2018.

Zdroje:

Obrázky prevzaté z https://www.dailymail.co.uk/news/article-6217635/Naked-Jehovahs-Witnesses-kidnapped-neighbors-thought-Apocalypse-coming.html

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Post comment