Ďalšia žaloba na organizáciu!

26 ročný Kevin Ramirez  podáva žalobu na Spoločnosť Strážna veža. Dôvodom má byť sexuálne zneužívanie spred 20 rokov. Viac informácií v článku

Kevin, v tom čase ako 6 ročný, bol zneužívaný zborovým starším v španielskej skupine v San Dimas. K zneužívaniu malo dochádzať v rokoch 1999-2001. Starší trávil čas s Kevinom v službe aj na zborovom štúdiu knihy, ktoré vtedy prebiehalo v domácnostiach. Kevin o zneužívaní upovedomil svoju rodinu a tá zas zborových starších. Tí vinníka exkomunikovali, ale vzhľadom na prax neoznamovať dôvody, pre ktoré je človek vylúčený, nikto v zbore nevedel, že ide o sexuálneho predátora. Zo strany starších nedošlo k žiadnemu nahláseniu prípadu na políciu. Tento prístup je v prípadoch sexuálneho zneužívania medzi Jehovovými svedkami dosiaľ bežný. Ak aj starší nakoniec vinníka „odstránenia zo svojich radov“, už ich ďalej netrápi, či neubližuje ďalším deťom „zo sveta“. Takýto „nehumánny“ a sebecký prístup kritizujú viacerí právnici a bol predmetom sporu aj počas súdnych pojednávaní v Austrálii (viac tu).

Žaloba na spoločnosť bola podaná 15. augusta. V žalobe je menovaný aj vedúci zbor Jehovoch svedkov, ktorý je zodpovedný za politiku spoločnosti v takýchto prípadoch. Obhajcom Ramireza je Irwin Zalkin, advokát, ktorý zastupuje už viacero obetí sexuálneho zneužívania v radoch Jehovových svedkov (odkazy tu a tu). O prípade bola usporiadaná konferencia vo firme The Zalkin Law Firm, kde Zalkin a Ramirez podávajú viac informácií (odkaz na facebook s videom tu). V úvode Zalkin zdôrazňuje, že žaloba nie je podávaná len na Jehovových svedkov, ale aj na vedúci zbor. Ramirez, znechutený prístupom organizácie a jej čelných predstaviteľov povzbudzuje aj ďalšie obete sexuálneho zneužívania, aby prehovorili.

Zdroj:

  • Daily Bulletin (odkaz tu)

 

Tento článok bol publikovaný v kategórii: Médiá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *